Edinburgh – 2022/2023

2022 november

DofE-díjatadó a diákhét keretében

Az idei tanévben a DofE-díjak átadására a diákhét első napján, november 14-én került sor a nagymegyeri Corvin Mátyás Művelődési Központban. Az elsősök avatása és ünnepi programja, amelyen szinte az egész iskola részt vett, kiváló alkalom volt arra, hogy népszerűsítsük e nemzetközileg elismert programot, és méltassuk annak résztvevőit. Iskolánk tanulói közül idén Soóky Boglárka (III.C) és Csiba Réka (II.B) vehette át az iskola igazgatónőjétől a DofE ezüst, illetve bronz szintjének teljesítéséért járó érmet és tanúsítványt. A díjazottaknak gratulálunk, és további sikereket kívánunk!

http://www.oagvm.sk/wphirfolyam/?p=7056

 

DofE-díjátadó a Kereskedelmi Akadémián

A 2021/2022-es tanévben a Nagymegyeri Kereskedelmi Akadémia két diákjának, Soóky Boglárkának (III.C) és Csiba Rékának (II.B) sikerült teljesítenie a világszerte elismert Edinburgh Hercege Nemzetközi Díj (DofE) ezüst, illetve bronz fokozatát. A díjátadó ünnepségére november 14-én, az Akadémiai hét első napján került sor a Corvin Mátyás Művelődési Központban. Az érmeket és a tanúsítványt iskolánk igazgatónője személyesen adta át a díjazottaknak.
Soóky Boglárka az előző tanévben a DofE ezüst szintjét teljesítette. Fő tevékenységi területe az ékszerkészítés volt. Mentora, Horváth Erzsébet értékelésében kiemelte Boglárka kristályokból és finom gyurmából készült ékszereinek kidolgozottságát, valamint a színek, formák és a választott alapanyagok összhangját. Boglárka a sport terén a kitartó futást választotta, mentora és értékelője Papp László tanár úr volt. Ezen kívül önkéntes munkát is végzett (környezettisztás, környezetvédelmi témák propagálása), mégpedig a Zöld iskola program keretében Kiss Klaudia tanárnő vezetésével.
Csiba Réka a 2021/2022-es tanévben a DofE bronz szintjének kihívásait teljesítette. Fő aktivitása a sport volt, mégpedig a rendszeres edzőtermi torna, amelyben mentorként Hosszú Béla tanár úr segítette. Réka a tehetségfejlesztés terén Bittera Klára tanárnő felügyelete mellett angol nyelvű könyveket olvasott, hogy fejlessze nyelvi tudását, önkéntes munkát pedig ő is a Zöld iskola programban vállalt.
A fentebb leírt egyéni célok teljesítését két csoportos kalandtúra követte. A felkészítő túra (2 nap, 1 éjszaka) a Bakonyban, a minősítő túra (3 nap, 2 éjszaka) pedig a Pilisben zajlott. A túrák során a résztvevők napi 8 órát töltöttek a terepen, miközben természeti és építészeti érdekességeket figyeltek meg, ezen felül pedig elsajátították a tájékozódás, táborozás, ételkészítés fortélyait.
A díjazottaknak gratulálunk, és további sikereket kívánunk!

Kósa Katalin, az Edinburgh Hercege Nemzetközi Díj koordinátora