Nyári Fiesta – Letná fiesta

Nyári Fiesta

A diákdiri és a Diákparlament közös szervezésében 2026. június 22-én 17 órai kezdettel került megrendezésre az iskola udvarán az első Nyári Fiesta, amely – reményeink szerint – a jövőben hagyománnyá válhat.

A rendezvény célja egy felejthetetlen, vidám nyári est megteremtése volt, ami a visszajelzések alapján maradéktalanul sikerült. A Nyári Fiestán mintegy 110 diák vett részt, akik a meghirdetett dresscode-nak megfelelően nyári öltözetben érkeztek, hogy együtt ünnepeljék a tanév végét.

A program középpontjában a közös tánc és a kötetlen beszélgetés állt.
A lampionokkal díszített udvaron a fiatalok napnyugtáig táncoltak és jókat beszélgettek egymással, ami kiváló alkalmat adott arra, hogy az egyes osztályok közötti kapcsolatok, barátságok tovább mélyüljenek. Külön említést érdemel a III.B osztály fiúcsapata, amely meglepetésként ízletes gulyással kedveskedett a megjelenteknek.

A Diákparlament ezúton is köszöni minden tanulónak a részvételt és a jó hangulatot. Külön köszönet illeti az iskola vezetőségét, illetve konyhavezetőjét valamint a rendezvény lebonyolításában közreműködő pedagógusokat, akik támogatásukkal és munkájukkal hozzájárultak a rendezvény sikeres megszervezéséhez és megvalósításához. A visszajelzések alapján a Nyári Fiesta jó eséllyel az iskola állandó nyárzáró rendezvényévé válhat.

Cséfalvay Péter, diákdiri

Letná fiesta

V histórii našej školy sa toto leto začala úplne nová tradícia: v spoločnej organizácii študentského zastupiteľstva a Študentského parlamentu sa uskutočnila prvá Letná Fiesta, na ktorú školský dvor čakal žiakov 22. júna 2026 od 17:00 hod. Cieľom podujatia bolo vytvoriť nezabudnuteľný, veselý letný večer – a podľa ohlasov sa to podarilo perfekt ne. Na akcii sa zúčastnilo celkovo približne 110 žiakov, ktorí podľa vyhláseného dresscodu prišli v letnom oblečení, aby spoločne oslávili koniec školského roka.

Ťažiskom programu boli spoločný tanec a neformálne rozhovory: na dvore vyzdobenom lampiónmi sa mladí ľudia až do západu slnka spolu rozprávali a tancovali, čo bola výborná príležitosť na to, aby sa upevnili priateľstvá aj medzi jednotlivými triedami. Osobitnú pochvalu si zaslúži chlapčenský tím triedy III.B, ktorý prítomných potešil gulášom, čím prispel svojím malým prekvapením k atmosfére večera. Študentský parlament sa touto cestou chce poďakovať všetkým žiakom za účasť a príjemnú atmosféru. Osobitné poďakovanie patrí vedeniu školy ako aj vedúcej školskej jedálne a zapojeným pedagógom, ktorí svojou podporou a prácou zabezpečili úspešnú organizáciu a realizáciu podujatia.

Podľa ohlasov sa Letná Fiesta s veľkou pravdepodobnosťou môže stať stálym podujatím na našej škole ako nezabudnuteľná rozlúčka so školským rokom.

Peter Cséfalvay, študentský riaditeľ